החברה

הבנקאים היא חברת אשראי. נשמע כמו בנק? דומה, אבל לא. אנחנו לא בנק. אנחנו שקופים, יעילים וגמישים. אנחנו גם לא מונופל מפלצתי שעושה המון דברים בצורה בינונית. אנחנו עוסקים במימון עסקים בלבד, ואנחנו עושים את זה מעולה.

הבנקאים מאוגדים בישראל כחברה פרטית ישראלית בערבון מוגבל תחת השם אף.טי.פי.אף בע״מ ח.פ. 515953990. החברה הוקמה בשנת 2019 על ידי צוות מגוון ומנוסה של יוצאי מערכות פיננסיות שונות. החברה משלבת טכנולוגיות מתקדמות לצד ידע מסורתי של בנקאות מימון שנועד להביא לשוק מוצר חדש לתחום מימון העסקים הקטנים. החברה אינה בנק ולא מתיימרת להיות כזו. בדיוק להפך.

מלווים

מספקים את השירות הבנקאי מימוני והכסף שיאפשר לעסק שלך לעבוד. לומדים את הצרכים והאופי של העסק, מתאימים את מוצרי האשראי הנכונים ומספרים אותם. עושים את זה בצורה מקצועית ושירותית, במחירים הוגנים ובנוחות.

מתקדמים

פיתחנו אלגוריתם חיתום היברידי מתקדם ואדפטיבי אשר משלב טכנולוגיה, תובנות פיננסיות וגורמים אנושיים. אנחנו בעיקר מבינים שבשנת 20202 אין סיבה לטרטר אותך לסניף או לשלוח פקס. יש דרך אחרת לעבוד עם בעלי עסקים.

מפוקחים

.חברה ישראלית פרטית בעלת רישיון מתן אשראי מורחב לפי חוק הפיקוח על שירותים פיננסים מוסדרים. החברה הייתה מהראשונות שקיבלו רישיון קבוע על פי החוק החדש

מקצוענים

.בנקאי מימון לעסקים מהשורה הראשונה, חיים עסקים קטנים ומתמחים בנישות עסקיות ספציפיות. לא פקידים אפורים שיושב מאחורי שולחן

שותפים

יוצרים שותפיות למתן אשראי שמקדמות סינרגיה בין קבוצות עסקיות ומאפשרות תנאי אשראי טובים יותר לחברים בהן.

מבוססי נתונים

.באישור הלקוחות שלנו אנחנו אוספים את כל המידע שאנחנו יכולים עליהם. באופן אוטומטי ממגוון מערכות כדי להתאים להם את מוצר האשראי שהכי מתאים להם

מתמטיים

מתמחרים את הריבית והעמלות שלנו באופן מקצועי ואנאלטי מבוסס על אלגורית׳ם מתוחכם. לכל עסק ולכל הלוואה יש ציון שמחושב על בסיס כל הנתונים שיש ברשותנו וממנו נגזרת הריבית והעמלות. כי לא כל העסקים זהים ואין סיבה שאחד טוב יממן סיכון של עסק רע רק בגלל שבבנק מעדיפים לעבוד עם תעריפון קבוע.

צוות הבנקאים

הבנקאים הם מקצועים לבנקאות מימון שהחליטו לעשות את מה שהם הכי טובים בו, בלי הבנק. הבנקאים הבינו שהדבר שעומד בין מה שמימון עסקים יכול להיות (כמו שהם רוצים לעשות אותו) למציאות זה… הבנק. אז הנה הצוות, בנקאי מימון בלי בנק.

צוות החברה
יונתן ברנד

מקים קרן ההשקעות פינטק הראשון בישראל. פיתח וניהל את פלטפורמת מימון העסקים האלטרנטיבית הגדולה בישראל. עו״ד מוסמך, בוגר תואר ראשון ושני מטעם האוניברסיטה העברית. פתח את העסק הראשון בגיל 15 ומודה להוריו שהסיעו אותו בין לקוחות. אוהב אוכל וסנואובורד. לא חשוב הסדר.

יוסי אלון, יו״ר ועדת אשראי

בעלים ומנכ״ל חברה לייעוץ עסקי, אסטרטגי ופיננסי לחברות מסחריות גדולות ובינוניות רו"ח, בוגר כלכלה וחשבונאות אונ' בן גוריון ומוסמך במנהל עסקים EMBA מטעם אונ' תל אביב 38 שנות עבודה בבנק לאומי, ובתפקידי ניהול בכירים בתחום האשראי וניהול סיכונים. תפקיד אחרון כמנהל מרחב מסחרי לסניפי עסקים באזור ירושלים והדרום. רץ למרחקים ארוכים ופותח כמעט כל בוקר בריצת 10 ק"מ, מתעניין בשוק ההון, חובב בולים וסרטי ריגול

רן סיני, סמנכ״ל חיתום

מומחה לתחום המימון והאשראי, יועץ פיננסי לכמה מהגופים הגדולים והמוכרים במשק. בעברו היה מנהל הכספים של אגף לקוחות עסקיים בחברת כרטיסי אשראי. ניהל יחידת אנליזה כלכלית בחברה גלובאלית מהגדולות בעולם בתחומה. בעל תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים מאונ' בר אילן ו- MBA מאוניברסיטת תל אביב עם התמחות במימון וחשבונאות. מכור לכל מה שקשור ללחימה משולבת ואב ל- 2 בנות שלא רואות אותו ממטר.

דירקטוריון ויועצים
אוריאל בן דוד, יו״ר הדירקטוריון

אוריאל בן דוד, יו״ר הדירקטוריון

רומה דיזינגוף, יועץ רגולציה

רומה דיזינגוף, יועץ רגולציה

עמית כהנא, יועץ פינטק

עמית כהנא, יועץ פינטק

אלי אור, חבר ועדת אשראי

אלי אור, חבר ועדת אשראי

שותפים עסקיים

הבנקאים יוצרים שותפיות עסקיות למתן אשראי טוב יותר. אנחנו מתאמצים ליצור מנגנונים שיאפשרו ללקוחות שלנו לקבל הלוואות טובות יותר באמצעות מנגנונים של מתן ערבויות, העברת מידע ועוד

פיי מי

שחקן מוביל בתחום סליקת האשראי. התממשקות לקבלת מידע עסקי ומימון חשבוניות לעסקים קטנים

סקנדינאביאן מרין

ענף מסחר מזון בינלאומי. שיתוף פעולה למימון לקוחות באמצעות מידע עסקי ויצירת בטוחות

ציות ופיקוח

יש דבר אחד שהבנקאים עושים כמו בנק. שומרים על סטנדרט הציות והפיקוח המירבי. על מנת ששוק המימון ימשיך ויתפתח הבנקאים תומכים ברגולטורים השונים המפקחים על שוק האשראי בישראל לשמירה על יציבותו ופיתוחו.

רשות שוק ההון הביטוח והחיסכון

הרשות שמהווה את הרגולטור של הבנקאים ושל כל שאר חברות מתן האשראי מכוח חוק הפיקוח על שירותים פיננסים מוסדרים. הבנקאים גאים להיות מחברות המימון הראשונות שקיבלו רישיון בהתאם לחקיקה החדשה והמחמירה ומהחברות הבודדות שמחזיקות ברישיון אשראי מורחב.

בנק ישראל

בנק ישראל הינו הבנק המרכזי של מדינת ישראל. כגורם עצמאי הוא חותר לשמור על יציבות מחירים, השגת יעדי הממשלה בתחום כלכליים שונים ושמירה על יציבות המערכת הפיננסית. למרות שהוראות בנק ישראל אינם מחייבות את הבנקאים החברה מכבדת את מקצעיות הבנק ובחורת מרצון לעמוד במגוון הוראות ניהול בנקאי תקין.

הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור

הרשות שאחראית למניעת פשיעה כלכלית מתחומי הלבנת ההון ומימון הטרור. הבנקאים רואים חשיבות יתרה בהקפדה יתרה על כל הוראות החוק. הבנקאים מממנים עסקים מוצלחים בעלי סיכון אשראי הגיוני ולכן בראש ובראשונה החיתום שהבנקאים מחמיר יותר מדרישות הרשות הלבנת ההון.

רשות המיסים

רגולטור נוסף המקבל מידע על פי החוק מחברות האשראי במטרה לפקח על תשלומי המיסים בישראל.

פירמת הייעוץ רגולציה

הבנקאים עובדים עם חברת הייעוץ המובילה בישראל לרגולציה פיננסית. נהלי העבודה, הדרכת העובדים, מערכות החברה וכו׳ מותאמים באופן שוטף לסטנדרט המתקדם ביותר בישראל.